KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7876036
*
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 16:00:00
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1890, död 1962.Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30